#مهران_مدیری #کارلوس_کی_روش # بهاره‌_رهنما#فائضه # مواظب_استوکس_باشید

هشتگ‌ روز

روز گذشته یک ویدیو از سریال مرد ‌هزارچهره با بازی مهران مدیری در فضای مجازی پخش شد. ویدیویی که مدیری در نقش یک مربی فوتبال درباره کارلوس کی‌روش حرف می‌زد. در آن تهیه‌کننده و کارگردان مطرح سینما و تلویزیون در نقش مربی ایرانی‌ای که بدون دلیل به کی‌روش می‌تازد، او را فردی خطاب می‌کند که میلیاردها تومان پول گرفته و برایش مهم نیست مردم چه می‌کشند. حالا با گذشت سال‌ها از آن سریال ویدیویی، حرف‌های مهران مدیری با آن واکنش او به کارلوس کی‌روش دست به دست می‌شود. ویدیویی که بازتاب زیادی داشته و بارها در توییتر و اینستاگرام چرخیده است.

«بهاره رهنما»؛ بازیگر پرحاشیه سینمای ایران   این‌بار خود بهانه دست آنها داده است. او گفت‌وگویی با فائزه هاشمی، دختر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی انجام داده که دیروز در روزنامه شرق منتشر شده است و جالب این‌که رهنما در اینستاگرام حتی نام فائزه‌ هاشمی را غلط نوشته است. «شرق امروز مصاحبه من با فائضه‌ هاشمی.» غلط املایی او باعث شد خیلی‌ها او و روزنامه شرق را سوژه هشتگ در فضای مجازی کنند. مثلا امیر‌هادی انواری در توییتر نوشته است: «شرق به کسی صفحه داده است که املای اسم طرف را بلد نیست! با بهاره رهنما کاری ندارم. برای شرق متاسفم.» یغما فخشامی هم نوشته: «خانم بهاره رهنما که پیشتر بازیگر، کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده و ادکلن پخش‌کن و … بود به سلامتی خبرنگار هم شد. این‌که فائزه رو فائضه بنویسی هم پیش میاد ربطی به سواد نداره. مهم اینه که شما قبلا یک بازیگر و کارگردان و ادکلن پخش‌کن بودید وگرنه خبرنگاری که سواد نمی‌خواد.» هدی احمدی از خبرنگاران حوزه سیاسی هم نوشته است: «چطور خانم رهنما روزنامه‌نگار شد و چطور روزنامه‌ای از این‌که یک بازیگر برایش گفت‌وگو بگیرد، خوشحال می‌شود! بماند. اما امیدوارم بهاره رهنما توضیحی به ما روزنامه‌نگاران بی‌سواد بدهد که چطور فائزه می‌تواند فائضه شود و حتی با افتخار هم آن را استوری کند.» اما اعتراض‌ها تنها به بهاره رهنما نیست، بلکه خیلی‌ها به این رویه روزنامه شرق به‌عنوان یک روزنامه سیاسی اعتراض کرده‌اند. مهدی خرم‌دل نوشت: «حذف خبرنگار از فرآیند مصاحبه با چهره‌ها و جایگزین‌کردن یک چهره، تحقیر واضح خبرنگار است. ظاهرا بعضی خبرنگاران هم با آن مشکل ندارند. اگر خبرنگار پرسشگر باشد و در مصاحبه مشارکت کند، اشکالی نیست، اما این‌که خبرنگار فقط نوار پیاده‌کن شود…»

آنتونی استوکس همان بازیکنی است که چندی قبل یک فیلم غیراخلاقی از او درآمد. مهاجم اسکاتلندی تراکتورسازی دیروز عکسی از خودش با سوگیتا هم‌تیمی ژاپنی‌اش در کنار ساحل جزیره کیش منتشر کرد. جالب این‌که خیلی‌ از هواداران تراکتور با داغ‌کردن هشتگ «مواظب استوکس باشید» از مسئولان این تیم خواسته‌اند تا حواسشان باشد این مهاجم پرحاشیه جزیره کیش را با سواحل کشورهای دیگر اشتباه نگیرند.