مرور چهل‌سال سینمای پس از انقلاب در تلویزیون

سعید راد در جعبه جادو

تاکنون از دیدگاه‌های متفاوتی به رخداد انقلاب شکوهمند اسلامی نگریسته شده که یکی از آنها عوامل فرهنگی است. در میان رسانه‌های مختلف سینما درجه اهمیت بسیار بالایی دارد.
به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، در آستانه گرامیداشت چهلمین ‌سال پیروزی انقلاب اسلامی،  این شبکه با تولید برنامه «چهل سال، چهل فیلم» ضمن بررسی ۴۰ فیلم منتخب سینمای کشورمان از نگاه مخاطبان، با حضور منتقدین و عوامل این فیلم‌ها، به تاثیرات مثبت تحولات انقلاب اسلامی بر سینمای ایران می‌پردازد.
«چهل سال، چهل فیلم» تولید تأمین برنامه شبکه نمایش است که با تهیه‌کنندگی آرش خوشخو از یکشنبه، ۳۰دی ماه، روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه نمایش پخش شده و  ساعت۱۲:۳۰ و ۱۸:۳۰ روز بعد بازپخش می‌شود.
گفتنی است در نخستین قسمت از این مجموعه که یکشنبه شب ساعت۲۲:۳۰ از شبکه نمایش پخش می‌شود، فیلم «عقاب‌ها» مورد بررسی قرار می‌گیرد و با سعید راد، بازیگر نقش اول این فیلم گفت‌وگو می‌شود.
فیلم عقاب‌ها به کارگردانی ساموئل خاچیکیان محصول ۱۳۶۲ و در ژانر جنگی است. این فیلم نخستین و جدی‌ترین فیلم در حوزه جنگ ایران و عراق است که عنوان پرمخاطب‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را در اختیار دارد.
گفته می‌شود در ادامه نیز فیلم‌هایی چون‌ هامون، نیاز، مهاجر، سلطان، هیوا، لیلی با من است و… با حضور کارگردان یا یکی از عوامل اصلی فیلم روی آنتن خواهند رفت.