حضور پلیس کوهستان در تهران

بعد از این‌که در پارک جنگلی لواسان دو سگ به یک دختربچه حمله کردند، پلیس اعلام کرد که برنامه‌های ویژه‌ای برای ساماندهی پارک‌ها و فضاهای سبز دیگر دارد. احتمالا خبری که دیروز سردار کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اعلام کرده در همین راستاست. او که درباره جزییات طرح امنیت و انضباط اجتماعی در سطح پارک‌ها و کوهستان‌های پایتخت به خبرنگاران توضیح می‌داد، گفت: «یکی از بخش‌های ما در طرح امنیت و انضباط اجتماعی پلیس که از هفته گذشته در سراسر پایتخت به مرحله اجرا درآمده، پلیس کوهستان و پارک است که ما در راستای انجام بهتر ماموریت‌ها، این دو یگان را تقویت کردیم، تا حضور گسترده‌ای در سطح بوستان‌ها و همچنین کوهستان‌های پایتخت داشته باشند.»
او درباره این‌که حضور پلیس در این مناطق چطور خواهد بود؟ گفت: «حضور ماموران ما مقتدرانه خواهد بود و قطعا اجازه برهم‌زدن آرامش شهروندان در این فضاها را نخواهیم داد.» رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره امکانات مورد نیاز برای پلیس پارک نیز به ایسنا گفت: «در این خصوص وسایل و تجهیزاتی را درخواست داده‌ایم که به‌زودی آنها را خواهیم گرفت، از طرفی دیگر نیروهای ما نیز از آمادگی خوبی برخوردار هستند.»
ظهیری در پاسخ به این‌که آیا با مواردی مانند سگ‌گردانی در پارک هم برخورد خواهد شد؟ گفت: «با اوباشگری و برهم‌زدن آرامش و هر آن‌چه ارتکابش در سراسر کشور جرم بوده یا سبب وحشت و ترس شهروندان شود، برخورد خواهیم کرد.»