حاشیه‌ها پایان لاتاری را تغییر داد

نادر سلیمانی می‌گوید قرار بوده شهید شود

 نادر سلیمانی دل پردردی از سازمان صداوسیما دارد. او در برنامه « من و شما» به مشکلاتی که برای اجرای «محله گل و بلبل» داشته است، اشاره کرد و برای اولین‌بار گفت که پایان فیلم «لاتاری» تغییر داده شده است.
نادر سلیمانی از وجود نگاه سلیقه‌ای مدیران در کار کودک گلایه کرد: «کاش این نگاه سلیقه‌ای از کار کودک دور بماند و اسپانسر برای کار کودک نداشته باشیم. از طرف دیگر شاید باورتان نشود که برای ما چه داستان‌هایی درست کردند، صرفا چون من یک علامت قلب با دستم درست کرده بودم یا اینکه در نقش نانوا آن رقص شاطری را داشتم. این‌قدر که من گلایه‌ام را به مدیر شبکه بردم، وقتی حرف‌های من را شنیدند، گفتند «دستتان درد نکند انجام بدهید». این همه دردسر برای هیچ بوده، پس من می‌خواهم درنهایت این را بگویم من که دارم کار‌ کودک می‌کنم را اذیت نکنید. بچه ما دنبال شادی است و دنبال واقعیت و ما باید این واقعیت‌ها را با زبان طنز به آنها بگوییم. اگر او اینها را نفهمد، جامعه را دل آینده فساد می‌گیرد.»
او خطاب به مدیران تلویزیون گفت: «مهم نیست اگر از فردا نگذارند که بروم سرکار، چون می‌خواهم بگویم که اگر در صداوسیما نتوانید بچه‌ها را جذب تلویزیون کنید با رنگ، خلاقیت و شادی مطمئن باشید در آینده‌ای نزدیک باید درهای صداوسیما را تخته کنید!»
نادر سلیمانی به‌طور کنایه‌آمیزی درباره حذف برخی از سکانس‌های حضورش در «نهنگ عنبر» توضیح داد: «گویا تدوینگر و کارگردان به این نتیجه رسیدند که حذف کنند و من هم دلیلش را نمی‌دانم. مثل همان اتفاقی که برای «لاتاری» افتاد و برخی از سکانس‌های من حذف شد.»
نادر سلیمانی برخلاف صحبت‌های کارگردان و عوامل تولید «لاتاری» که عنوان کرده بودند، پایان‌بندی این فیلم از ابتدا همین بوده است، نظر دیگری دارد: «ابتدا در فیلمنامه قرار نبود که انتقام شخصی گرفته شود و انتقام به شکل اجتماعی بود. علت این اتفاق هم حرف‌هایی بود که برای فیلم به وجود آمد و حاشیه‌سازی‌هایی که صورت گرفت. در فیلمنامه قرار بود من و‌ هادی حجازی‌فر به اون مراسم یا محفل برویم و هر دونفر هم شهید می‌شویم، اما در زمان فیلمبرداری به خاطر این اتفاقات مهدویان تصمیم گرفت که پایان را به این شکل تغییر بدهد.»