با میهمان جنجالی حالا خورشید آشنا شوید

آخرین عذرخواهی رشیدپور به دلیل دعوت از محمد حسین پور سایان

پای محمد حسین‌پور سایان فروردین همین امسال به برنامه «حالا خورشید» باز شد. درست است که رضا رشیدپور حالا بابت دعوت او، از مردم عذرخواهی می‌کند اما شاید اگر تیم تحقیقاتی داشت و دقت به خرج می‌داد قصه به این‌جا نمی‌رسید.چون میهمان سابق طی ادعایی واهی مطرح کرده – نعوذبالله – امام زمان است! ماجرا البته پنهانی نیست. رضا رشیدپور در گفت‌وگو با رئیس شبکه سه، کلیپی ویدیویی از او را روی آنتن زنده پخش کرد و به ادعای او خندید، اما کاش قبل‌ از دعوت از او  به کارنامه‌ عجیب و غریبش می‌خندید.

از هنر تا ماساژ و رنگ مو‍!
محمد حسین‌پور ابتدای امسال به‌دلیل تألیف کتابی به برنامه «حالا خورشید» دعوت شد که حتی عنوان آن نشان می‌دهد جزو آثار غیر کارشناسانه به‌شمار می‌رود؛ کتابی با کاغذ گلاسه و ۵٨٠ صفحه‌ای به نام «دایره‌المعارف هنرهای زیبا در جامعه و رسانه‌های جهانی»! این کتاب  را سال ٩۴  انتشاراتی به نام آوای آرامش به کتابخانه ملی فرستاده و ثبت کرده تا در مراحل بعدی به وزارت ارشاد برسد برای  اخذ مجوز. با این حال اصلا مشخص نیست آیا منتشر شده یا نه! مدخل‌های آن هم نشان می‌دهد مؤلف با آثار مرجع این‌چنین بیگانه است. مولف آن در  مداخل به هر جا توکی زده است و اصولا چهارچوبی در تدوین ندارد: از سینما و گریم و طراحی لباس گرفته تا شیمی و پزشکی و رنگ مو و پوست و زیبایی و حتی ماساژ!

هشدار برای کبری ١١
حسین‌پور پیش از مطرح‌کردن ادعای کذبش ملقب به دکتر سایان بود؛ دکترایی تحت عنوان استاتیک با گرایش پاتابیولوژی که خود مدعی بود آن را از دانشگاه سابانجی استانبول ترکیه گرفته است. این دانشگاه در ترکیه وجود ندارد و رشته مذکور نیز جزو رشته‌های آن است، اما مدعای حسین‌پور مبنی بر اخذ دکترا در این دانشگاه همچنان مشخص نیست. او متولد ١٣۶٧ سراب آذربایجان شرقی است و در کارنامه خود همچنین مدعی شده گریمور سری اول سریال آلمانی «هشدار برای کبری ١١» نیز بوده؛ ادعایی که هیچ تصویری یا سندی در سایت های مرجع راجع به آن وجود دارند. او همچنین ادعا کرده مبدع سبک رزمی «سایان» است. البته خبرگزاری‌ها در سوابقش موفقیت در مسابقات MMA و مبارزات آزاد را نیز عنوان کرده‌اند؛ هرچند اسنادی مبنی بر اینکه به ادعای خودش ٨ بار قهرمان جهان شده وجود ندارد.

تحقیق کن، عذرخواهی نکن
رضا رشیدپور غیر از پوزخند خود در برنامه «حالا خورشید»، توییتی هم نوشت مبنی بر اینکه در دعوت از این میهمان دقت کافی صورت نگرفته است: «در بیش از ششصد برنامه حالا خورشید که ساخته‌ام، برای دعوت از حدود سه میهمان دقت کافی صورت نگرفته، هر چند که این خطا کمتر از نیم‌درصد است و حضور اشخاص در رسانه ملی استعلام خاص دارد، اما لازم می‌دانم به‌عنوان تهیه‌کننده برنامه رسما و صمیمانه عذرخواهی کنم.»