اگر نیروی انتظامی تخلف کرد، مردم گزارش کنند

گزارش و آمار و ارقامی که فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد

روز گذشته فرمانده ناجا صحبت‌هایی داشت که قابل تأمل به نظر می‌رسید. فرمانده ناجا درباره گذرنامه‌های اربعین و پخش تصاویر علیه نیروی انتظامی صحبت کرد و از برخورد با قاچاقچیان و قانون‌شکنان خبر داد. در ادامه بخشی از گفته‌های این مقام مسئول را خواهیم آورد.

٢ میلیون زائر عتبات
به گزارش خبرآنلاین، فرمانده ناجا در ابتدای صحبت‌هایش با بیان اینکه در کمتر از ۴۸ ساعت، گذرنامه تحویل زائران اربعین حسینی(ع) می‌شود، گفت: «در این ایام حدود ۲ میلیون زائر عتبات حضور دارند و برقراری نظم و امنیت این ایام، عملیات بسیار بزرگی است که بر عهده نیروی انتظامی است.» همچنین وی عنوان کرد که ساعات کار دفاتر پلیس+ ١٠ و اداره گذرنامه ٢۴ ساعته خواهد بود.

پخش تصاویری علیه نیروی انتظامی
سردار اشتری با اشاره به انتشار برخی فیلم‌ها در فضای مجازی علیه نیروی انتظامی گفت: «به نظر می‌رسد برخی به عمد این تصاویر را پخش می‌کنند و معاند هستند و اصولا از خارج از کشور هدایت می‌شوند، البته ممکن است گاهی تاخیر و کوتاهی در اجرای ماموریت‌های نیروی انتظامی رخ دهد، اما برخی منتشرکنندگان برای تخریب ناجا همه فیلم‌ را منتشر نمی‌کنند و قسمتی از آن را نشان می‌دهند.» سردار اشتری همچنین گفت: «مردم اگر تندی و تخلفی از مأموران نیروی انتظامی دیدند حق برخورد و توهین ندارند بلکه باید آن تخلف را به مراجع صلاحیت‌دار اعلام کنند تا رسیدگی شود.»

برخورد با قاچاقچیان کالا و ارز
اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نیروی انتظامی برخورد قاطعی با قاچاقچیان انجام داده است، گفت: «امسال در مقایسه با سال گذشته در کشف قاچاق بیش از ۶۰درصد افزایش داشتیم و پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است.»

اگر خاوری جای دیگری بود…
اشتری با اشاره به شناسایی اموال مدیر سکه ثامن ابراز امیدواری کرد: «بخش عمده‌ای از طلب شاکیان به آنان بازگردانده می‌شود، ضمن اینکه همسر و ۶تن از همدستان مدیر سکه ثامن نیز بازداشت شده‌اند.» او دستگیری مدیر سکه ثامن در خارج از کشور را که با کار اطلاعاتی پیچیده صورت گرفت، نشانه قدرت پلیس دانست و گفت: «در صورتی که مجموعه قضائی و سیاسی کشور محل اقامت خاوری همکاری کند در یک هفته او را بازداشت و به کشور باز می‌گردانیم. چنانکه پلیس هر ماه چند متهم را در خارج از کشور بازداشت و به کشور باز می‌گرداند.»